"Pasaż Róży" w Łodzi!

Dziś przygotowałam post o bardzo ciekawym miejscu w Łodzi. Jest to ulica Piotrowska, na której znajdują się ładne kamienice i rzeźby, przy których można robić sobie zdjęcia. Moją uwagę jednak przykuło jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Łodzi, czyli ulica Piotrkowska 3. Można by powiedzieć, że znajduje się tam tylko budynek z kawałkami luster, jednak ma on swoją niezwykle wzruszającą historię. "Pasaż Róży" to tytuł projektu zrealizowanego przez miasto Łódź i Joannę Rajkowską, dla jej córeczki chorej na nowotwór obu oczu. Ściany budynku pokryte są kawałkami luster o nieregularnych kształtach, od kwadratów i prostokątów po trójkąty. Głównym celem artystki było zafascynowanie widza samą możliwością widzenia. Przesunięcie się o milimetr powodujące całkowitą zmianę odbicia w lustrzanej mozaice, sprawia, że uświadamiamy sobie jak bardzo zależni jesteśmy od naszego wzroku.
Jest to miejsce, które koniecznie powinieneś odwiedzić będąc w Łodzi.:)


 


7 komentarze

 1. Masz ślicznego, przejrzystego bloga- zakochałam się. Ślicznie piszesz i ładne, kolorystyczne i ciekawe zdjęcia! Zostaje na dłużej. Buziaki, Maja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe miejsce, piękne zdjęcia! Będę wpadać częściej ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjne zdjęcia! Łódź jest piękna mimo różnych opinii, tylko czasem piękno nie jest dostrzegane. :)
  Zapraszam do mnie na bloga ;)
  https://wwolnejchwiliblog.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieszkam w Łodzi. Czesto chcąc odwiedzić pietryne przechodzę ta uliczka. Wole to niz odbijac z legionow przez pl. Wolnosci :D
  Super zdjecia! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny budynek <3 Bardzo ładnie wyglądasz :*

  agnesssja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne zdjęcia *.*
  Dawno nie byłam w Łodzi :))
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Piotrkowska serce Łodzi :D Uwielbiam! Byłam niestety tylko raz przelotem i żałuję że tak krótko ;/ Mieszkam blisko Łodzi więc na pewno jeszcze odwiedzę. Piękna stylizacja!
  Mój blog ♥

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że jesteś ❤

My Instagram