Jak zmienić nastawienie do świata?

Jak zmienić swoje nastawienie do życia? Jak z pesymistycznego smutasa, stać się pozytywnym, pełnym energii i radości człowiekiem? Czy to w ogóle możliwe i od czego zacząć? Te pytania pewnie wiele razy nasuwały Ci się, gdy tylko zastanawiałeś się nad zmianą swojego życia. Bez obaw jeśli już zdecydowałeś się na ten krok jesteś w połowie drogi do sukcesu. Oto kilka punktów, które ja praktykuje, żeby osiągnąć ten cel:
1.Zacznij od siebie. Przyjrzyj się swoim myślą, zastanów się jakie nawyki należy zmienić, aby Twoje nastawienie do świata było lepsze
2. Nie staraj się zmieniać innych.
Ludzie są jacy są, nie zmienisz ich jeśli oni tego nie chcą, dlatego wszelkie próby poszłyby na marne.
3. Nie szukaj przyjaciół i nie staraj się komuś przypodobać. Żeby stać się optymistą koniecznie musisz zacząć dostrzegać najlepsze strony świata i ludzi. Głównie skupiać się na tym co jest dobre i wartościowe. 
4. Ogranicz media społecznościowe. Głównym zadaniem portali internetowych jest zrobienie szumu wokół czegokolwiek. Dziennikarze skupiają się na złych rzeczach. Mówią i piszą o wojnach, głodzie, kolejnym śmiertelnym wypadku lub ataku terrorystycznym co podświadomie wywołuje u nas lęk i strach. Rzadko kiedy słyszy się coś dobrego, to nie pomoże Ci w staniu się optymistą. 
5. Nie martw się sprawami, na które nie masz wpływu. To nie jest wcale takie łatwe, często boimy się oddać to wszystko życiu i po prostu spokojnie przez nie "płynąć", boimy się zaufać, że dobrze nas poprowadzi,a nawet uważamy, że jesteśmy mądrzejsi i sami lepiej sobie poradzimy.
6. Zacznij uśmiechać się szczerze. Próbowałeś kiedyś uśmiechnąć się do wszystkich osób spotkanych na ulicy, w sklepie lub szkole. Powiedzieć dzień dobry nieznanej, samotnej staruszce, albo pożyczyć miłego dnia sprzedawczyni w sklepie z szczerym uśmiechem na twarzy . Kontakt z drugim człowiekiem jest na prawdę bardzo ważny. Zwykły, szczery uśmiech może sprawić przyjemności innym, a odwzajemniony również i Tobie. 
7. Wdzięczność.
Jeśli masz dom, w którym nie marzniesz, jedzenie, kochającą rodzinę, zimową kurtkę, buty i inne potrzebne ubrania to możesz powiedzieć, że właściwie to jesteś bogaty. Nie ma rzeczy, której by Ci brakowało, a jednak tego nie doceniasz. Dlaczego? Dlaczego wciąż pragniesz nowych i coraz lepszych przedmiotów, zamiast zatrzymać się i podziękować za to co masz?
8. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi.
To na pewno pozwoli Ci się zmienić na lepsze i dostrzec dobre strony.
9. Powtarzaj sobie, że wszystko idzie w dobrym kierunku.
Jeśli wmówisz sobie, że tak jest i uwierzysz w to całym sercem tak będzie. Wiem po sobie, wiele razy miałam taką sytuację i zawsze ten sposób się sprawdzał. Konieczne spróbuj!
10. Nie mów o sobie źle. Akceptacja i miłość do samego siebie jest najważniejsza. Dlatego że jeśli polubisz siebie twoje nastawienie do życia, świata i ludzi diametralnie się zmieni. Z pewnością staniesz się pozytywniejszym, szczęśliwym człowiekiem.

22 komentarze

 1. Cudowne porady❤❤ Choć dla wielu zapewne będą trudne 😘😘 Ale dla chcącego nic trudnego 😘
  Prześliczne zdjęcia 😍😍 Czekam na więcej takich postów 😘

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy łatwo zamienić się w osobę pozytywną, uśmiechniętą, czerpiącą z życia.
  Z mojego wieloletniego życia stwierdzam, że aby się zmienić to należy tak jak napisałaś od siebie zacząć. lecz tu jest pewien problem, czy my chcemy, a może lubimy być smutasami, może czerpiemy enegię z innych, to jest nasz sposób do bycia szcześliwymi.
  Jeśli nam nie odpowiada, nasza postawa, chcemy być uśmiechnięci i pozytywnie odbierani- to musimy podjąć decyzje w nas samych. Pytanie dlaczego tacy jesteśmy? rozejrzyj sie wokoło siebie- jeśli to Twoje otoczenie, to tu także musisz coś zmienić. Czy unikać społeczności, ja mówię nie- naucz sie odporności i ciesz się chwilą. Jak masz duży problem, daj mu czas, nie szukaj na siłę rozwiązania, bo zgniuśniejesz. Uwierz czas to jedyny sposób. Szukaj pozytywnych osób, spędzaj z nimi czas a zobaczysz jak zaczniesz się do nich upodabniać, a oddalisz sie od smutasów. I polecam czytać książki o pozytywnym nastawieniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciężko jest zmienić takie nastawienia, trzeba do tego podchodzić stopniowo, małymi kroczkami by dotrzeć do celu :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze co, to masz super wygląd bloga! Prześlicznie wyglądasz w okularkach, tak dziewczęco i uroczo :)
  A co to posta to temat mi zupełnie znany, przerabiałam przez dłuuuugi czas, jednak wszystko jest do zrobienia, każda przeszkoda do przekonania i każdy człowiek i charakter do zmiany, jeśli się chce :)
  ZAPRASZAM:
  BLOG: http://roksanakalinowska.blogspot.com
  INSTAGRAM: @kalinowskaar

  OdpowiedzUsuń
 5. Zmiana nastawienia to moim zdaniem bardzo ciężka rzecz do zrobienia. Jednym się udaje, ale niestety niektórym już nie. Porady jak najbardziej trafione i pomocne! Chyba najważniejsza jest akceptacja siebie i otaczanie się pozytywnymi ludźmi, bo to pomaga nam zmienić swoje nastawienie na bardziej pozytywne :)
  MOJ KANAŁ NA YT
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 6. Potrzebowałam przeczytać czegoś takiego, fajnie że zebrałaś takie wskazówki. Sama mam dobre nastawienie do wszystkiego nienawidzę słuchać ludzi, którzy ciągle narzekają. Super post, jesteś śliczną dziewczyną!

  OdpowiedzUsuń
 7. Całkowita zmiana życia o 180° nigdy nie jest łatwa, ale ciężka praca się opłaca, bo później jest o niebo lepiej. Dobry post :)

  www.magdaleneanne.blogspot.gr

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny motywujący post :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo motywujący i inspirujący post! Ja w zasadzie zawsze jestem optymistką i radośnie patrzę na świat :) czerpię szczęście nawet z drobiazgów pewnie dla tego jestem taka zadowolona :) piękne zdjęcia! :)
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Moją uwagę za bardzo odciągają zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajne porady, takie prawdziwe 😃 a zdjęcia także bardzo fajne 😃
  Pozdrawiam 💗
  Zapraszam do mnie: http://swiatwedlugidoli.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 12. Wydaje mi się, że czasami ludzie lubią narzekać, trzymać się złych myśli czy wspomnień, a o wiele za mało skupiają się na tym, co ich uszczęśliwia. Wdzięczność, o której wspomniałaś oraz szukanie szczęścia nawet w najdrobniejszych rzeczach, to moim zdaniem najważniejsze rzeczy, które mogą pomóc nam stać się optymistami. Ja zawsze sobie powtarzam:" think positive and positive things will happen" i od razu wiem, że nie warto narzekać :)
  Śliczne zdjęcia;*

  malinowynotes.blogspot.com
  ig: girlwithawindrose

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo przyjemne zdjęcia, co do samego wpisu - fajnie, że młoda osoba porusza tak ważny temat dotyczący ogółu społeczeństwa. Jedynie mogłabym się nie zgodzić ze zdaniem odnośnie do ograniczania mediów społecznościowych, każdy ma prawo wyrażać na nich swoje zdanie i powinniśmy tak robić. Dziennikarze nie piszą tylko o wojnach, jeśli jakaś się dzieje no to oczywiście społeczeństwo oczekuje tego, by ich informować, a nie zapychać informacjami o nowych trendach w modzie zamiast o tej niby wojnie. Jeśli ktoś nie chce o tym czytać, to nie musi, jednak dobrze, że jest o tym informowany.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dobrze, że w pierwszym punkcie jest o sobie, bo moim zdaniem, żeby cokolwiek zacząć zmieniać w swoim życiu powinno się zacząć od siebie samego. Świetna stylizacja. :)

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 15. tak, żeby cokolwiek zmienić trzeba zacząć zmiany od samego siebie ;) świetne zdjęcia ;*
  pozdrawiam cieplutko xkroljulianx

  OdpowiedzUsuń
 16. Kilka miesięcy temu zrozumiałam, że podstawową sprawą jest całkowita akceptacja siebie. Bez niej niestety będzie bardzo ciężko zmienić nam nastawienie.
  Świetne rady! Kilka z nich koniecznie muszę wprowadzić w życie :)
  Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetne rady. Staram się ograniczyć media. W telefonie wyłączyłam powiadomienia i widzę je wtedy gdy sama wejdę w daną aplikację. Również żeby stać się pozytywnym człowiekiem trzeba myśleć pozytywnie i otaczać się ludźmi pozytywnymi.

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo przydatne porady ^^ Dokładnie nie można o sobie mówić źle, ponieważ inni i tak zrobią to za nas lepiej. Ciężko pokonać pesymizm, niemniej jednak lepiej być optymistą i nie zadręczać się różnymi rzeczami, ponieważ i tak będzie co ma być. W mediach społecznościowych raczej nie zaglądam na takie rzeczy. Czasami posiadamy sprawy na które możemy mieć wpływ i wtedy martwienie się jest nieuniknione, niemniej jednak nie powinniśmy zwracać uwagi na rzeczy na które nie mamy wpływu. Post motywuje, ale skłonił mnie także do pewnych refleksji. Pozdrawiam ♥
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. przepiękne włosy!!
  zapraszam do mnie: http://thewomenlife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. Dokładnie tak :) Uśmiechajmy się odganiamy wtedy zły nastrój :) Pamiętajmy, że szczęścia nie da nam zmienianie innych czy inni ludzie, pierwsze musimy je znaleźć w sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgadzam się! Nasze nastawienie ma duży wpływ na to, jak wygląda nasze życie i jak je przeżywamy. :)
  ohmylifex

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że jesteś ❤

My Instagram